Başakşehir Pomem Parkur Kursu

İstanbul Başakşehir Pomem Parkur Hazırlık Kursu

Başakşehir Pomem Parkur Hazırlık Kursu ile Polis olma Hayallerinizi Gerçekleştiriyoruz! Bu Nedenle Başakşehir’de Bulunan Pomem Parkurumuzdaki çalışmalarımız Tam Nizami Spor Salonumuzda devam ediyor! Başakşehir’in En Çok Polis Adayını Parkura hazırlayan Başka Bir Deyişle Başakşehir’in En İyi Parkur Hazırlık Kursu ile Rakiplerinizin bir adım önüne geçin! Sonuç olarak Parkurun En Tecrübeli Hocaları İle Polislik Hayallerinize Bir Adım Daha Yaklaşın!

Başakşehir Pomem Parkur Kursu

Pomem Nedir? 

POMEM; İlk Olarak Polis Meslek Eğitim Merkezi anlamına gelen ve kelimelerin baş harflerinden oluşan bu kısaltma Üniversite mezunlarının polis olabilmesi için eğitim gördükler yerin adıdır.

POMEM`ler Sonuç Olarak Emniyet Genel Müdürlüklerine bağlıdır ve her il de Pomem yoktur. Polis ihtiyacı her geçen sene artmakta Myo ile bu ihtiyacı karşılayamayan Emniyet Genel Müdürlüğü dış kaynaktan polis alımı yapmaktadır bunada Pomem deniyor.

Pomem`e çeşitli başvuru şartları bulunmaktadır. Ayrıca Bu şartları aşağıda okuyabilirsiniz.

Pomem`e Başvuru Sırasında Gerekli Kpss Puanı

   Pomem`e başvuru sırasında gerekli kpss puanı her yıl kpss sınavı sonrası belirlenmekle birlikte taban puanlar 60 ila 70 puan arasında olmaktadır. Ancak Pomem polis alımlarında kullanılan kpss puan türü “P3” puan türüdür.

Pomem`e Giriş Aşamaları

1. Öncelikle kpss lisans sınavına girilerek yeterli taban puan alınmalıdır.

2. Sıralamaya giren kişiler boy kilo ölçümleri sonrası fiziki yeterlilik sınavına sokulurlar.

3. Son olarakta adayla mülakata girerler.

4. Tüm bu aşamalar sonrasında  adaya Mülakat sınavında 60 üzerinden, fiziki yeterlik sınavı 40 üzerinden olmak üzere toplam 100 üzerinden puan verilir.

5. Kpss puanu ile mülakat sınavından ve fiziki yeterlik sınavından alınan puanlar toplanarak yerleştirme puanınız belirlenir.

6. Bu puanlara göre adaylar asil ve yedek olmak üzere sıralanırlar 1 asil kazanan pomem`e kayıt yaptırmadığında sıra 1. yedek olan kişiye gelmektedir.

Pomem Alımlarında Fiziki Yeterlilik Aşaması

Ön Lisans ve Lisans kapsamında Sınav giriş belgeleri yayımladı. Ancak Adayları sınav giriş belgelerine göre farklı şehirlerde bulunan parkurda ter dökecekler. Binlerce erkek ve kadın aday sınavda başarılı olabilmek için ve bir sonraki adıma geçebilmek için yarış yapacaklar.

SONRAKİ AŞAMA NE OLACAK?

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

  • Konu hakkında bilgi düzeyi,
  • Kendisinden istenileni kavrama,
  • Özgüveni,
  • İfade etme yeteneği,
  • Beden dilini kullanma becerisi,

İlk Olarak Parkura Hazırlanan Polis adaylarını zor bir parkur beklediğini söylememiz gerek. Polisliğe artan talep doğrultusunda parkur epey zorlaştı, ancak her zorluğun bir çaresinin olduğunu unutmayalım! Bu çarede tek kelimeyle “Çalışmak” Sonuç olarak eğer ki düzenli ve disiplinli şekilde çalışıp parkura hazırlanırsanız, parkur sınavını başarıyla geçmeniz kaçınılmaz oluyor! 🙂